Sokan emlékszünk még arra az ikonikus pillanatra, amikor a magyar vízilabda-válogatott a 2004-es athéni olimpián megvédte a címét, az ünneplés hevében pedig még az edző, Kemény Dénes is beugrott a vízbe. A csapatban ott volt Kiss Gergely is, aki a magyar vízilabda egyik legmeghatározóbb alakja, neve összeforrt az olimpiai sikerekkel és a sportág megújításával. Háromszoros olimpiai bajnokként nem csupán a medencében alkotott maradandót: visszavonulása óta is aktívan részt vesz a magyar sportéletben. Jelenleg a gödöllői MATE GEAC MSA vízilabda-szakosztályának vezetőjeként és a Nagy Sportágválasztó kommunikációs igazgatójaként a jövő tehetségeit gondozza és a sport népszerűsítésén dolgozik. Kiss Gergellyel június 23-án a Forbes Flow – A Valódi Teljesítmény Napja eseményen találkozhatunk.

Most pedig nézzük, hogyan látja Kiss Gergő Budapestet!

We Love Budapest: Mi az első dolog, ami eszedbe jut Budapestről?

Kiss Gergő: Egy izgalmas város történelmi, építészeti, turisztikai és társadalmi szempontból.

WLB: Melyik a kedvenc budapesti kerületed, környéked, és miért?

K. G.: Erzsébetvárosi vagyok, az itteni sokszínűség, történelem, sztorik kifogyhatatlanok. Csak ezért emelem ki, amúgy sok része tetszik a városnak.

WLB: Hogyan nézne ki az ideális budapesti napod, amikor nincs semmi dolgod, és azt csinálsz, amit akarsz, oda mész, ahova akarsz?

K. G.: Séta, kávézóban beszélgetés barátokkal, színház stb.

WLB: Budapest melyik korszakába utaznál vissza az időben, és miért oda?

K. G.: Amellett, hogy bármelyik korba visszamennék, a középkori és a századfordulós Budapest nagyon érdekelne. És persze ki hagyná ki azt a március 15-i napot?!

WLB: Hol esik a legjobban a sör/bor/pálinka/üdítő/kávé/tea?

K. G.: A belvárosi kerületekben.

WLB: Kedvenc helyed a városban, amit talán kevesen ismernek?

K. G.: Egy konkrét nincs. A Klauzál teret érdemes mostanában megnézni.

WLB: Ha nem lenne határ, és oda költözhetnél Budapesten, ahova csak akarsz, hol élnél legszívesebben?

K. G.: Ez is egy hosszabb lista, amit csak konkrét életkörülményekkel lehet szűkíteni.

WLB: A 80-as években kezdtél vízilabdázni, azóta eltelt már több évtized, hogy látod, hogyan változott azokhoz az időkhöz képest az uszodák világa?

K. G.: Sokat változott, számos uszoda épült, a 2000-es olimpiai sikerünk után jelentős létszámnövekedés történt, és a 21. század társadalmi változásai itt is jelen vannak.

WLB: Budapestnek és az itt élőknek szerinted milyen a sporthoz való viszonya? Milyen lehetőségeink vannak a városban, ha aktívan szeretnénk valamilyen sportot űzni?

K. G.: Elképesztően sok lehetőség van, ezt látom a Nagy Sportágválasztó kommunikációs igazgatójaként és sportemberként is. Száz feletti sportág elérhető, mégis sokan inaktívak sajnos.

WLB: Sok helyen jártál a világban, és sok helyen is éltetek a családoddal. Mi az, amitől az egyes helyeken otthon érezted magad, és mi az, amit magaddal hoztál onnan?

K. G.: Imádok utazni, tanulni, érzékelni, tapasztalni, ezzel is többé válhatok, és jobban tudom elhelyezni magamban a magyarságomat.

WLB: Jelenleg Szadán éltek a családoddal. Mi az, amiért vonzóbb számodra az agglomerációban élni?

K. G.: „Kétlaki″ életem van, ezért azt mondom, hogy Budapesten és az agglomerációban is vannak jelentős előnyök és hátrányok.

(Borítókép: Bessenyei Gergely)

Most előrendelheted
a We Love Budapest új könyvét!

Nagy hírünk van, nemsokára könyvünk jelenik meg! Nem kevesebbre vállalkoztunk a We Love Budapest újságíróiként, mint hogy megírjuk Budapest mind a 23 kerületének történetét.

A színes grafikákkal és fotókkal illusztrált könyvet itt most elő is rendelhetitek, hogy biztosan ne maradjatok le róla!

hirdetés

Címkék